O turnaji

Duchovním otcem celého turnaje je herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti David Vaculík.

Ten už v roce 2009 nadchnul pro myšlenku pořádání dvoudenního badmintonového turnaje kamarády a spoluhráče ve svém okolí. První ročník se tak konal zásluhou průkopnického organizátorského týmu (David Vaculík, Jakub Křižka, Sylva Panáčková) v září 2010.

Již tehdy se podařilo naplnit základní cíl turnaje: spojit sportovní výkony hráčů badmintonu se společenskou událostí těžící z tradic Slovácka.

Účastníci turnaje tak mají každoročně možnost se po prvním hracím dni potkat večer při dobrém jídle a vínu, případně burčáku, za doprovodu muziky. Charakteristickými se staly i ceny pro vítěze ve všech herních kategoriích: lopenická slanina (ocenění Perla Zlínska 2006), krajové víno a vyhledávané vlčnovské koláčky. Nestane se tak, že by si vítězové odnesli sadu nevhodných ponožek, či sportovní triko špatné velikosti :-)

Další ročníky se odehrávaly ve stejném duchu a dodnes je zmíněný koncept turnaje naplňován a každým rokem vylepšován.

Od roku 2012 se zformovalo občanské sdružení Sportovní klub Badminton Uherské Hradiště, které turnaj zaštiťuje personálně a dále působí v mnoha badmintonových aktivitách na Uherskohradišťsku (www.badmintonuh.cz).

   © 2016 - dat open • Realizace web studio dat